czwartek, 5 grudnia 2013

sleep

Wczoraj czytałam artykuł ile powinno spać 11 miesięczne dziecko. Co skłoniło mnie do "podliczenia" snu O.
Jeżeli chodzi o noc, to na chwile obecną O. idzie spać ok 21.30-22 i wstaje o 7.30-8. Przez dzień łapie dwie drzemki, ale długość ich jest już różna i zależy od dnia. Zazwyczaj pierwsza drzemka 10-11.30, a druga 14.30-16. Podliczając 10+3= 13 godzin snu, także tak jak powinna. Z nocami nie miała problemu od małego, zawsze całe przesypiała z tym, że jeszcze w nocy dostaję butelkę. Mam nadzieję, że wkrótce się oduczy chociaż nie jest to dla mnie jakiś wielki problem przebudzić się w nocy, poświęcić to 10-15 minut na nakarmienie jej i spać dalej. Chociaż pamiętam pierwsze miesiące kiedy mała O. spała prawie całymi dniami i nocami, a ja czułam się jakby dziecka nie było. Moja mama do tej pory mi zazdrości i powtarza "z Tobą nie było tak kolorowo, cały czas się darłaś". Dziękuję Ci O. że lubisz spać (tak jak mama i tata :D).
Dodaje moje ulubione zdjęcia śpiącej O. jeszcze ze szpitala.


12 komentarzy:

 1. U nas Lili w nocy śpi 13 godzin, a w ciągu dnia przeważnie 4 drzemki :)
  Na pewno odziedziczyła to po mamusi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To też zazdroszczę, że Twoja córeczka od początku przesypiała całe noce. Słodkie zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje Bąki prawie NIE SPAŁY.. i to od zawsze. Starszy w nocy - pobudki co godzinę. w dzień jedna drzemka - ewentualnie dwie i nie dłużej niż 60 minut. Nawet jako niemowlę .. także ja tam sobie nic nie robię z tego "ile spać powinno dziecko" bo to są tylko suche fakty a każdy Bączek ma swój tryb.. :)
  zawodkobieta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ależ Ci zazdroszczę, ja dopiero od 3 miesięcy się wysypiam.. a Emi ma prawie półtora roku. Jeśli miałabyś ochotę - zapraszam do wzięcia udziału w Candy. Więcej szczegółów tu: http://www.emiludek.pl/2013/12/gwiazdkowe-candy.html Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sen to podstawa:) Najważniejsze, żeby maluszek pozwolił rodzicom choć trochę się wyspać!

  OdpowiedzUsuń
 6. Powiem Ci, że gdyby moje dzieciaki chodziły spać o 22 to chyba bym oszalała. Tak że tego nie zazdroszczę, ale już przesypiania całej nocy to bardzo.... Oj to byłoby cudowne. Moja Luśka odkąd skończyła rok w dzień śpi tylko raz. Za to wieczorkiem od 20 już daje mamusi wolne :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam! Nominowałam Twojego bloga do Liebster Blog Award :) szczegóły znajdziesz tutaj: http://mamusiainiusia.blogspot.com/2013/12/nasze-pierwsze-wyroznienie-liebster.html Zapraszam do zabawy i do zaglądania do nas! Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Och! Co za zbieg okoliczności. Także chciałam Cię nominować do Liebster Award. http://www.mamolka.pl/blog/liebster-award/

  OdpowiedzUsuń
 9. Zazdroszczę moja mała zaczeła przesypiać nocki kiedy skończyła roczek:)
  Zapraszam do nas:)
  http://memoriems.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Czekam kiedy mały prześpi całą noc bez butli w międzyczasie.
  Pragnę poinformować, że nominowałam Cię do Liebster Blog Award. Zapraszam do zabawy i pozdrawiam serdecznie!:) pamietnikmatkiwariatki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam
  Właśnie zauważyłam, że piszę z podobną informacją, co Pani powyżej ;) Nie wiedziałam o tym wcześniej. Uznałam Pani blog za wart nominacji.
  Szczegóły u mnie na blogu: menu-mani.blogspot.com
  Trzy ostatnie pytania dotyczą mojego bloga więc gdyby była taka możliwość to proszę o pozostawienie odpowiedzi na nie w komentarzu pod moim postem konkursowym.
  Zapraszam i pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Moja córeczka chyba od 3 miesiąca zaczęła przesypiać całe noce (wyjątek okresy ząbkowania), a synek...no cóż, do tej pory się budzi nad ranem i trzeba go przetransportować do nas (gdzie dosypia do rana bez jednego przebudzenia hihi). W ciągu dnia zazwyczaj dwie drzemki, w porywach do jednej w okolicach południa. Mają 14 miesięcy i jest o wiele lepiej niż było :))

  OdpowiedzUsuń